ثبت نام

آغاز صادرات خودرو آریو به عراق

منتظر بمانید ...

معاون گروه خودروسازی سایپا گفت: امروز اولین محموله یکصد دستگاهی خودرو آریو به عراق صادر می شود.

 

 


محسن دستخوش جوان معاون گروه خودروسازی سایپا با اشاره به صادرات اولین محموله خودرو آریو به کشور عراق اظهار داشت: یکصد دستگاه خودرو آریو  امروز به عراق صادر شد که در صورت بازخورد مطلوب از بازار عراق  در نظر داریم ظرف دو الی سه سال آینده ۱۰۰۰ دستگاه دیگر نیز صادر نماییم.

وی افزود:طی دهه گذشته بالغ بر ۱۵۰ هزار دستگاه از محصولات گروه خودروسازی ساپیا با نام تجاری شرکت به عراق صادر شده است.

دستخوش جوان گفت: با وجود استقبال گسترده بازار عراق از محصولات سایپا بر آن شدیم تا علاوه بر پاسخگویی بازار عراق، خودرو با آپشن های مجهز به دنده اتوماتیک و روز دنیا را نیزصادرکنیم.

وی در ادامه افزود: در شش ماه گذشته دولت عراق نسبت به تغییر قوانین اقدام کرد و که همین امر موجب شد تا در شرایط فعلی همانند گذشته کالا به صورت کاملا ساخته شده به این کشور صادر شود.

به گفته جوان پس از مذاکرات موفقیت آمیز با شریک تجاری باید گفت که تولید مجدد در آبان و آذر  ماه در عراق از سر گرفته خواهد شد.
معاون گروه خودرو سازی سایپا از قرارداد دیگر این شرکت خودروسازی به عرضه انواع محصولات در بازار لبنان خبر داد و گفت: انواع محصولات گروه خودروسازی سایپا به این کشور عرضه شده چرا که این بازار می تواند در ارزآوری صادراتی به ما کمک نماید.
وی از صادرات خوردو به الجزایر پس از مذاکرات بین مقامات عالی رتبه دو کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر مشغول آماده سازی سایت تولید در الجزایر هستیم و پیش بینی می شود که تا سه ماهه اول ۲۰۱۷ تولید مشترک با الجزایری ها آغاز شود.
این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که در الجزایر به تولید کدام خودروها خواهید پرداخت، بیان کرد: در فاز اول  به تولیدگروه محصولات ایکس ۲۰۰(تیبا،ساینا) و سپس در فاز دیگر به تولید خودروهای مجهز به دنده اتوماتیک می پردازیم.
منتظر بمانید ...

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *