ثبت نام

برگزاری نمایشگاه لوازم خانگی برای مبارزه با قاچاق

منتظر بمانید ...

رئیس اتحادیه لوازم خانگی از برگزاری نمایشگاه لوازم خانگی با هدف افزایش آشنایی مصرف کننده با کالاهای اصل و مبارزه با قاچاق کالا خبر داد.

 

 

 


محمد طحان پور در حاشیه نشست خبری با اشاره به اهمیت آگاهی مردم از وجود کالاهای خوب ایرانی و خدمات پس از فروش معتبر افزود : این نمایشگاه با حضور تولیدکنندگان داخلی معتبر و واردکنندگان کالاهای اصل برگزار می شود.
وی با اشاره به شایعات کمبود کالا پس از اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا ادامه داد : اطلاع رسانی به مصرف کنندگان درباره وفور لوازم خانگی متنوع یکی دیگر از دلایل برگزاری این نمایشگاه است.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی قیمت تعیین شده برای کالاهای موجود در این نمایشگاه را واقعی دانست و گفت : هیچ گونه افزایش قیمت در لوازم خانگی وجود ندارد و قیمتها نسبت به ۲ ماه گذشته ثابت است .
وی با اشاره به درجه یک بودن کالاهای عرضه شده افزود: این پنجمین دوره از نمایشگاههای لوازم خانگی است که در مصلای امام خمینی (ره) از ۵ تا ۸ آبان ماه برگزار خواهد شد.
محمد طحان‌پور در نشست خبری هم با اشاره به مقاومت وارد کننده هایی که فرار مالیاتی دارند در برابر طرح مبارزه با کالای قاچاق افزود: مبارزه با قاچاق کالا با هدف حمایت از کالاهای ایرانی انجام می شود.
وی یکی از معضلات کنونی این بخش را ، بازار لوازم خانگی واقع در خیابان شوش دانست وگفت: این بازار باید لوازم آشپزخانه بفروشد اما لوازم خانگی کوچک هم در آن عرضه می شود.
طحان‌پور درباره اینکه برخی مغازه‌ها کالاهای قاچاق را در انبارها مخفی کرده‌اند و از این طریق می‌فروشند، گفت: جمع آوری کالای قاچاق از سطح عرضه هدف اجرای این طرح بود که گام اول آن برداشته شده و شناسایی انبارها مرحله بعدی است که تاکنون چندین انبار پلمپ شده است.
وی با اشاره به هزینه بالای انبارداری اظهار داشت: نگه داری کالاها برای ماه ها در انبارها صرفه اقتصادی ندارد.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به اینکه ۱۶۵۰ واحد صنفی لوازم خانگی پروانه دارند و حدود ۴۵۰ واحد پروانه کسب ندارند، گفت: البته از این تعداد ۲۰۰ واحد در حال طی مراحل کسب پروانه کسب هستند.
طحان‌پور با اشاره به حضور برخی سرمایه‌گذاران در دو کارخانه آزمایش و ارج برای راه‌اندازی دوباره خط تولید، افزود: این سرمایه‌گذاران اقداماتی هم در این باره انجام داده‌اند.
وی با اشاره به حضور یک سرمایه‌گذار خارجی برای تولید ماشین‌آلات ساخت لوازم خانگی اظهار داشت: این سرمایه‌گذار ایرانی در ایتالیا، کارخانه تولید ماشین‌آلاتی دارد که مرتبط با کارخانه های سازنده لوازم خانگی است و اعلام آمادگی کرد تا با استفاده از تسهیلات داخلی این شرکت، به تولیدکنندگان ایرانی ماشین‌آلات فروخته شود.
منتظر بمانید ...

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *