ثبت نام

پیام رسان آی گپ ؛ قوی و امن

پیام رسان آی گپ
منتظر بمانید ...

همه چیز دباره پیام رسان آی گپ

آی گپ به عنوان یکی از پیام رسان های ایرانی در بین ببسیاری از مسنجرهای ایرانی مانند سروش ، گپ ، ویسپی ، بیسفون ، بله و … از جایگاه مناسبی برخوردار است. در این مقاله سعی شده است تا نگاه تخصصی بر این پیام رسان داشته باشیم. این پیام رسان ایرانی در ۵ نسخه اصلی منشر شده است که کیفیت نسخه های اندروید ، آی او اس و حتی ویندوز آن در برابر سایر مسنجرهای داخلی از کیفیت بالاتری برخوردار است. امیدواریم با حمایت مردم و عملکرد مناسب این نسخه وطنی شاهد گسترش سطح اپلیکیشن سازی در بین شرکت های نوپای ایرانی باشیم.

«آی‌گپ» توسط شرکت «روی خط مدیا توسعه» داده شده است.این اپ با بسیاری از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ایرانی تفاوت دارد و از تغییرات زیادی رونمایی کرده است. که برخی از آن‌ها چه در حال حاضر و چه در بروزرسانی‌های بعدی این اپلیکیشن پتانسیل پیشی گرفتن از نمونه‌های خارجی مانند تلگرام و واتس‌اپ را دارد.

پیام رسان آی گپ

امنیت آی گپ :

آی گپ با استفاده از الگوریتم های رمزنگاری شده تنها مسنجر رمز شده ایرانی است که حفظ حریم خصوصی و امنیت بالای اطلاعات را تضمین می کند. پیامهای ارسالی و دریافتی، چه در چت‌های خصوصی و چه در گروه‌ها یا کانال‌ها با استفاده از رمزنگاری ترکیبی AES۲۵۶ متقارن و اس اس ال ۲۰۴۸ بیتی RSA رمزگذاری می‌شوند که این امر موجب محفوظ ماندن حریم شخصی افراد می شود.

علاوه بر این شاهد بخشی با عنوان Active Sessions هستیم که در آن می‌توانید تمام ابزارهایی را که به اکانت شما متصل هستند، مشاهده کنید تا در صورت وجود موارد مشکوک، به‌سرعت دسترسی آن را به اکانت خود مسدود کنید.

اراده ای برای شروع موفقیت + فیلم
بیشتر بخوانید

پیام رسان آی گپ

چت و ارسال فایل :

در قسمت چت ۲ نفره این اپلیکیششن ایرانی طیف گسترده ای از امکانات و چیزی شبیه به تلگرام وجود دارد. ارسال عکس ، فیلم و فایل و … از امکانات آی گپ است. با تایپ @ و تایپ آیدی فرد یا کانال یا گروه مورد نظر را پیدا کنید.

پیام رسان آی گپ

 

ساخت کانال و گروه :

این اپ در ساخت گروه و یا کانال عمومی و خصوصی هیچگونه محدودیتی ندارد که صورت لزوم می‌توانید حالت آن را از خصوصی به عمومی یا برعکس تغییر دهید. امکاناتی نظیر افزودن مدیر ، افزودن ناظر و افزودن امضا از امکانات ویژه کانال های آی گپ است. همچنین تعداد بازدید و ثبت لایک یا دیسلایک از دیگر امکانات کانال های این پیام رسان است که البته قابلیت غیر فعال شدن را دارد.

بدین ترتیب کاربران یک کانال می‌توانند درباره‌ی پست‌های مختلف یک کانال ابراز احساسات کنند.

ویرایش پیام و فوروارد :

این قسمت تقریبا مشابه تلگرام است.

قابلیت ویرایش یا حذف پیام وجود دارد و پیام ها را از چت یا کانال یا گروه برای سایر افراد می توانید ارسال (فوروارد) کنید.

 

 

نقاط ضعف

افت سرعت ور تعداد یوزر بالا

 نبود استیکر

 تصاویر زمینه‌ی بسیار ضعیف

 ضعف در رابط UI کاربری

 

 

نقاط قوت

امنیت بالا

  توسعه به صورت کراس پلتفرم

امکانات بالا

کیفیت نسخه های مختلف

نتیجه گیری کلی پیام رسان آی گپ :

این پیام رسان بعد از فیلترینگ تلگرام با وجود سایر مسنجرها امتحان بهتری از خود نمایش داد. گسترش و بهبود عملکرد نرم افزاری این پیام رسان ایرانی می تواند حتی به جایگزین شدن آن در مقابل تلگرام کمک کند. چرا که عقل حکم می کند برای حفظ امنیت اطلاعات، کاربران از یک پیام رسان ایرانی استفاده کنند تا این امر محقق گردد.

صدا و سیما حامی تولیدکنندگان
بیشتر بخوانید

ما نیز امیدواریم در بروزرسانی های بعدی این اپ شاهد اتفاقات بهتری باشیم. انشاالله

همچنین آریران را در پیام رسان آی گپ دنبال کنید.

 

منتظر بمانید ...

نتیجه بررسی

امنیت اطلاعات 9

رابط کاربری 5

سرعت عملکرد 6

امکانات پیام رسان 9.5

عملکرد نرم افزاری 4.5

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *