ثبت نام

پیش‌بینی صادرات ۲۸۰ میلیون دلاری به ارمنستان

منتظر بمانید ...
قائم مقام وزیر صنعت و رئیس سازمان توسعه تجارت گفت:
صادرات ایران به ارمنستان در نیمه نخست امسال حدود ۱۴۰ میلیون دلار بوده که پیش بینی می شود تا پایان سال به ۲۸۰ میلیون دلار برسد.

 

 


به گزارش خبرگزاری صداو سیما از سازمان توسعه تجارت، مجتبی خسروتاج در حاشیه بازدید از نمایشگاه اختصاصی ارمنستان در ایران با بیان این مطلب افزود: اگرچه این کشور جمعیتی در حدود ۳ میلیون نفر دارد اما افزایش صادرات باید در مقایسه با مصرف این کشور توسعه یابد.

خسروتاج با بیان اینکه ارمنستان را نباید در ۳ میلیون نفر جمعیت ساکن در این کشور خلاصه کرد، افزود: چند میلیون ارمنی نیز در کشورهای آمریکا، روسیه، فرانسه و … زندگی می کنند که می توانند به عنوان بازاری برای محصولات ایرانی مدنظر قرار گیرند.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری نمایشگاهها یکی از راههای توسعه روابط میان دو کشور است، خاطرنشان کرد: در حالی که واردات ارمنستان به ایران رقم اندکی است، بازرگانان این کشور تلاش می کنند از خلال برگزاری نمایشگاه صادرات خود را توسعه داده و زمینه های همکاری را گسترش دهند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به اینکه این اولین نمایشگاه اختصاصی ارمنستان در ایران است، اظهار داشت: ایران به صورت مستمر در این کشور نمایشگاه برگزار می کند که می تواند راهگشای افزایش روابط تجاری فیمابین باشد.

وی با اشاره به اینکه مذاکرات با اتحادیه اوراسیا به منظور انعقاد قرارداد تعرفه ترجیحی آغاز شده، عنوان کرد: دو کشوری که می توانند در ابتدا از مزیتهای این قرارداد استفاده کنند ایران و ارمنستان هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، نخستین نمایشگاه اختصاصی ارمنستان در ایران با حضور ۹۱ شرکت ارمنی ۱۴ مهر در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه شرکتهای صادراتی محصولات غذایی ارمنستان، تولیدات خود را با ذائقه اسلامی کشور تطبیق داده اند که می تواند به استقبال شرکتهای ایرانی از این محصولات بینجامد.

 

آریران بزودی ...
بیشتر بخوانید

 

منتظر بمانید ...

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *