ثبت نام

پیام رسان‌ها از وی چت و تلگرام تا سروش

پیام رسان‌ها
منتظر بمانید ...

پیام‌رسان‌های داخلی یا خارجی؟

 

شکل گیری پیام رسان‌ها

با گسترش تکنولوژی و ورود ابزارهای ارتباطی نوین به زندگی اقشار گوناگون شاهد تحولاتی جدی در نوع ارتباطات هستیم. دیگر ارتباط از طریق پیامک و حتی در برخی موارد تماس تلفنی از دید عموم مردم مقرون به صرفه بنظر نمی‌رسد. در عصر حاضر ارتباطات کم هزینه جایگزین روش های سابق شده است. حالا دیگر هر کس با در دسترس داشتن یک گوشی هوشمند و یک بسته اینترنتی می تواند ارتباطات گسترده ای را در قیاس هزینه‌ پرداختی برقرار کند. شبکه‌های اجتماعی یکی از همین ایزارها است که به طور خاص شیکه‌های اجتماعی پیام رسان نقش ویژه‌ای در ارتباطات مستقیم افراد دارد.

درباره پیام‌رسان سروش

وی چت و تلگرام تا سروش

این ابزارهای ارتباطی نوین که با نام عمومی پیام رسان یا مسنجر (messenger) شناخته می‌شوند در ایران سابقه طولانی دارند. از کلوب ، فیسبوک ، وی چت ، لاین ، وایبر ، واتس اپ و تلگرام گرفته تا گوگل تاک و دایرکت اینستاگرام و حتی مسنجر و شبکه اجتماعی ایرانی سروش. تمامی این ها در دوران مختلف  و با توجه به شرایط کشور مورد استفاده قرار گرفتند. برخی با توجه به برخی مشکلات با محدودیت هایی مواجه شدند و برخی نیز با عدم ارائه امکانات مورد نیاز کاربران در رقابت با سایر پیام‌رسان از چرخه استفاده خارج شدند. نمونه این موضوع پیام رسان وایبر بود که بعد از ارائه شدن پبام رسان تلگرام بدلیل امکانات کمتر در برابر تلگرام با افت شدید کاربران مواجه شد.

 

درباره پیام‌رسان سروش

 

چرا پیام‌رسان ایرانی ؟

اما حالا با وجود این پیام رسان‌های خارجی اصلا دلیل و ضرورتی برای ایجاد پیام رسان‌های داخلی و استفاده از آن‌ها وجود دارد. پاسخ به این سوال از جنبه های مختلف دارای اهمیت می‌باشد. یکی از جنبه‌های اصلی درآمدزایی است که با جایگزینی پیام رسان ایرانی باکیفیت می‌توان درامدهای حاصله را برای شرکت های داخلی و جوانان نخبه ایران خودمان اختصاص دهیم و هر کدام از کاربران سهمی بسزا در پیشبرد فناوری و کمک اقتصادی برای کشور خودشان باشند. یکی دیگر از موارد مسیله سرورهای یک پیام‌رسان است که در نمونه داخلی در داخل کشور قرار دارد و در بسیار از موارد اقتصادی و کلاهبرداری قابلیت پیگیری وجود دارد و امنیت کاربران و اطلاعاتشان تضمین شده است. موارد دیگری چون امکانات اختصاصی درگاه های پرداخت ، کارت به کارت و بسیاری دیگر مواردی هستند که فقط بر روی یک پیام‌رسان داخلی قابلیت ارائه دارد.

آکیو موریتا پیروز شکست ها
بیشتر بخوانید

 

درباره پیام‌رسان سروش

 

جایگزین برای پیام‌ رسان‌ها

در بسیاری از موارد می‌توانیم برای پیام رسان‌ها جایگزین های ایرانی با امکانات بالایی را معرفی کنیم که البته ارائه خدمات مطلوب‌تر از سوی شرکت‌های شرط اساسی استقبال کاربران ایرانی از اپ‌های آن‌ها می‌باشد.

به طور مثال پیام رسان سروش جایگزینی در حد و اندازه پیام رسان خارجی تلگرام است. این اپ ایرانی پس از خریداری شدن توسط صدا و سیما و رفع برخی مشکلاتو اضافه شدن امکاناتی به آن در حد و اندازه یک پیام رسان قوی است.

پیام رسان‌ها

 

 

در میان پیام رسان‌ها که مربوط به اشتراک گذاری عکس هستند لنزور جایگزینی متوسط برای اینستاگرام است که از امکانات نسبتا متوسطی برخوردار است که با بالابردن امکانات و کیفیت اپ ارائه شده می تواند جایگاه خوبی در میان کاربران پیدا کند.

پیام رسان‌ها

و بسیاری از دیگر شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های اجتماعی ایرانی در حوزه وب و اپلیکیشن که آریران آن ها را معرفی کرده است.

 

 

منتظر بمانید ...

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *